Ana sayfa TEKNOLOJİ Instagram Reels için yeni özelliğini duyurdu: Remix

Instagram Reels için yeni özelliğini duyurdu: Remix

102
0
Instagram Reels için yeni özelliğini duyurdu: Remix
Instagram Reels için yeni özelliğini duyurdu: Remix

Instagram Reels için yeni özelliğini duyurdu: Remix

Instagram daha önce TikTok’a alternatif olarak Reels özelliğini devreye sokmuştu. Şimdi de Reels için Remix özelliği kullanıma açıldı. Remix ile kullanıcılar mevcut Reels videolarını yan yana getirerek yeni video oluşturabiliyor.

Bu özellik “düet” adıyla, TikTok’taki dans yarışmaları için kullanılıyor.

Remix özelliğinde içeriklerden birinin halihazırda uygulamada olması gerekiyor. Sonrasında isteğe bağlı olarak varolanlardan birini kullanıcı seçebiliyor ya da kendi videosunu çekebiliyor. Bir videoyu remix yapabilmek için ilk sahibinin buna izin vermesi gerekiyor.

Remix oluşturmak için Reels’de yer alan üç noktaya tıklayıp çıkan Remix seçeneğini seçmek gerekiyor. Üç nokta ikonundan girilen menüde “Remix this Reel” seçeneği tıklanıyor. Ekran bir tarafta orijinal Reels videosu olacak şekilde ikiye bölünüyor, burada karşılıklı olarak kullanıcılar kendi Reels videolarını çekiyor. Kaydettikten sonra ses ayarları yapılabiliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here