DOLAR 18,8339 0.05%
EURO 20,2293 -0.42%
ALTIN 1.129,480,11
BITCOIN 432030-0,50%
Mersin

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı Bir Kez Daha “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” Listesinde!
  • HaberlerZ
  • Ekonomi
  • Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı Bir Kez Daha “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” Listesinde!

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı Bir Kez Daha “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” Listesinde!

ABONE OL
22 Şubat 2022 14:32
Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı Bir Kez Daha “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” Listesinde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esas Sosyal’in liderliğini üstlenen Emine Sabancı Kamışlı, Fast Company Dergisi’nin global jüri oyları ile seçtiği “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” listesinde bu yıl da ön sıralarda yer aldı.

Esas Holding’in değerlerini, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonu ile birleştirerek gençlere fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Holding’in sosyal yatırım birimi Esas Sosyal’in liderliğini üstlenen Emine Sabancı Kamışlı; sürdürülebilir ve ölçülebilir çalışmalarla gençlik ve istihdam, kadın girişimciliği gibi alanlarda öncülük ediyor.

Fast Company Dergisi tarafından 2 yıldır gerçekleştirilen ve global jüri tarafından değerlendirilen “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” listesinde Emine Sabancı Kamışlı bu yıl da ön sıralarda yer aldı. 3 ay süren başvuru süresince aday gösterilen 142 lider arasından, Türkiye’nin yanı sıra çeşitli ülkelerden iş liderleri ile uzmanların yer aldığı büyük jürinin yaptığı değerlendirme ile ilk 50 isim belirlendi. Geçtiğimiz yıl da listeye giren Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı,  bu yıl 7. sırada yer aldı.

Esas Sosyal, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda, “Gençlere Fırsat, Geleceğe Yatırım” misyonuyla gerçekleştirdiği sosyal yatırım programları ile gençlik ve istihdam konusunda kalıcı çözüm modelleri oluştururken, Esas Holding çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim (ESG) ve toplumsal cinsiyet dengesini önceliklendiren pek çok çalışma yürütüyor. Bu yaklaşımın bir neticesi olarak Esas Holding, geçtiğimiz aylarda 8.Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin Çeşitlilik ve Kapsayıcılık kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Esas Holding ve Esas Sosyal olarak çalışmalarında her daim sürdürülebilirliği ön planda tuttuklarını belirten Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı; “Hayata geçirdiğimiz sosyal yatırım programları ile her zaman sürdürülebilir etki yaratmayı hedefliyoruz. Konu gençler olduğunda, onlara sadece yatırım yapmak yeterli değil. Gençleri takip etmeli, neredeler, hayatlarında neler oluyor bilmeli ve onları desteklemeliyiz. Sürdürülebilirliği çok önemseyen bir ekip olarak bugüne kadar dokunduğumuz tüm gençleri, Esas Sosyal ailemize kattığımız için çok mutluyuz.  Toplumsal sorunlara kalıcı çözüm modelleri üretmek için çıktığımız bu yolda yarattığımız sosyal etkinin değerli kurumlar tarafından fark edilmesi, ödüle layık görülmemiz, değerli yayınların listelerine dâhil olmak gurur verici. Amacımız her geçen gün daha fazla sosyal etki yaratarak, gençlerin hayatında fark yaratmak… Fast Company tarafından bu yıl ikinci kez açıklanan “Sürdürülebilirlik Liderleri” sıralaması için üst üste 2 kez aday gösterilmekten ve global jürinin çok değerli oyları ile listede yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Okuldan işe geçişte fırsat eşitsizlikleriyle karşılaşan gençler için sürdürülebilir çözüm modelleri sunmayı hedefleyen Esas Sosyal, 2016 yılında başlattığı “Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı” ile gençlerin istihdamına destek verirken, 2021 yılında hayata geçirdiği “Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı” ile yabancı dil eğitimi imkânıyla buluşturduğu üniversiteli gençlerin, daha kendinden emin, bilinçli ve donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Esas Sosyal Hakkında:

Esas Holding’in sosyal yatırım birimi olan ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma yatırım yapma vizyonu ile 2015 yılında kurulan Esas Sosyal, gençlere fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen sosyal etki Programları gerçekleştiriyor. Türkiye’nin sorunlarını ve toplumun ihtiyaçlarını anlayıp, sürdürülebilir çözümler üretmeyi amaçlayan Esas Sosyal, dünyada mevcut olan sosyal etki yatırımı anlayışının Türkiye’deki örneğidir. Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı’nın liderliğini yaptığı Esas Sosyal, gençlik ve istihdam alanında hayata geçirdiği sosyal yatırım programları ile 8.Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin “Çeşitlilik ve Kapsayıcılık” kategorisinde ödüle layık görüldü.

www.esassosyal.org

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.