Ana sayfa SİYASET Kulis: Erdoğan, kabinede ve AKP yönetiminde değişikliğe gidiyor

Kulis: Erdoğan, kabinede ve AKP yönetiminde değişikliğe gidiyor

45
0
Kulis: Erdoğan, kabinede ve AKP yönetiminde değişikliğe gidiyor
Kulis: Erdoğan, kabinede ve AKP yönetiminde değişikliğe gidiyor

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, 24 Mart’ta yapılacak AKP kongresi öncesi, Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceğine ilişkin kulis yazısı kaleme aldı.

Kongre öncesi kulislerde değişikliğe gidileceğine dair konuşmalar yapıldığını yazan Fırat, “AK Parti’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor” dedi.

İNSAN HAKLARI EYLEM PLANI

Fırat yazısında, “Erdoğan’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor. Avrupa Birliği ve ABD’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor” diye yazdı.

Fırat, “Batı’nın Türkiye’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı’nın açıklanması bekleniyor” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here