Ana sayfa SİYASET Erdoğan’ın katıldığı açılış töreninde Tunç Soyer’e ‘sayın’ ayrımcılığı!

Erdoğan’ın katıldığı açılış töreninde Tunç Soyer’e ‘sayın’ ayrımcılığı!

62
0
Erdoğan'ın katıldığı açılış töreninde Tunç Soyer'e 'sayın' ayrımcılığı!
Erdoğan'ın katıldığı açılış töreninde Tunç Soyer'e 'sayın' ayrımcılığı!

İzmir Bayraklı’da Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni aynı anda gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem konutlarının temelinin atılması ve Göztepe Stadı’nın açılış törenlerine video konferans yöntemiyle bağlandı.

“SAYIN GENEL BAŞKAN YARDIMCILARIMIZI… İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NI…”

Stadın açılışının ardından depremde yıkılan Yağcıoğlu Apartmanı’nın bulunduğu alana bağlanan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve beraberindeki yetkililerle sahneye çıkarak beton dökümü için butona basma merasimi düzenledi.

“Sayın Cumhurbaşkanımıza refakat etmek üzere…” denilerek yetkililer sahneye davet edildi. Yapılan sunumda, “Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızı, TBMM eski başkanımız sayın Binali Yıldırım’ı, sayın genel başkan yardımcılarımızı, sayın bakanlarımızı, sayın milletvekillerimizi, sayın TOKİ başkanımızı, sayın valimizi ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nı sahneye davet ediyorum” denildi.

TOKİ başkanları ve genel başkan yardımcıları dahil tüm isimlere ‘Sayın’ ifadesi kullanılırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e kullanılmaması dikkat çekti.

Sunumda yapılan takdimde bir kısım konuklara sosyal mesafe nedeniyle alt basamakta bulunmaları söylense de, sosyal mesafeye dikkat edilmediği görüldü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak beraberindekilerle, diğer deprem konutlarının temeline ilk betonu atmak için butona bastı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here