DOLAR 28,9355 0.03%
EURO 31,2526 -0.14%
ALTIN 1.890,680,22
BITCOIN 1257740-1,00%
Mersin
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TOKİ indirim kampanyası 2022 başvuru tarihi ne zaman? TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları
  • HaberlerZ
  • Gündem
  • TOKİ indirim kampanyası 2022 başvuru tarihi ne zaman? TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları

TOKİ indirim kampanyası 2022 başvuru tarihi ne zaman? TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları

ABONE OL
8 Mart 2022 15:36
TOKİ indirim kampanyası 2022 başvuru tarihi ne zaman? TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOKİ indirim kampanyası ile ilgili açıklama yapıldı. TOKİ indirim kampanyası başvurularının detayları bu açıklama ile belli oldu. TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 22 oranında indirip yapacak. Ayrıca arsa alıcılarına ise yüzde 10 oranında indirim uygulanacak. Peki, TOKİ indirim kampanyası 2022 başvuru tarihi ne zaman, başvuru şartları nelerdir?

TOKİ indirim kampanyası başvuru tarihi ve şartları araştırılıyor. TOKİ indirim kampanyası başvuruları 22 Mart -19 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacak. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Alıcılar doğrudan bankaya başvuruda bulunabilecek İşte TOKİ indirim kampanyası başvuru şartları

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Kampanyaya ilişkin TOKİ’den yapılan yazılı açıklamada, “Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 22 Mart -19 Nisan 2022 tarihleri arasından ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” bilgilerine yer verildi.

Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen arsa alıcıları için yüzde 10 oranında indirim yapılacak.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayının 30’uncu gününe kadar başlamış olan arsa alıcıları faydalanabilecek.

Alıcılar doğrudan bankaya başvuruda bulunabilecek ve borçlarını kapatabilecektir. Ödemelerini T. Vakıflar Bankasına yapan arsa alıcıları ise kapatmaya esas borç bakiyelerini İdareden öğrenebilecekler. Ayrıca 14 Nisan’dan sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI

İndirim kampanyasına ilişkin şartlara ilişkin TOKİ’nin yaptığı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

“Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor.

“Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut, iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

“Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler”

“Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2020 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 bitimi itibarıyla başlayan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.