Ana sayfa GÜNDEM Ziraat Bank İkinci El Araç Alımı

Ziraat Bank İkinci El Araç Alımı

İkinci el araba alma gibi bir düşünce içerisindeyseniz icralık olarak satılan arabaların uygun fiyatlarda temin edebilirsiniz.

99
0

İkinci el araba alma gibi bir düşünce içerisindeyseniz icralık olarak satılan arabaların uygun fiyatlarda temin edebilirsiniz. Tabi bu durum çeşitli parametrelerle değişkenlik göstermekle birlikte bu yöntemin ikinci el araç alımını uygun fiyata getirdiği de bilinmektedir. Bu sistemde öncelikle borçlu borcunu ödeyemediği için sahip olduğu aracı icra ile alınarak borçlunun borcundan ve faizinden kurtulması; alacaklının da alacağını alması amaçlanmaktadır. Bu sistemle banka tarafından haczedilen araçlar internet sitesinde yayınlanmak da ve ihale usulü satışa sunulmaktadır. Ziraat Bankasından Satılık Araçlar ihale usulüyle güvenilir bir şekilde satın alınabilmektedir. Aracın icra yoluyla alınıp, ihale yoluyla satışa sunulması bu araçları uygun fiyatlarda satın alabilme gibi imkânları da doğurmaktadır.

Araç Satımı İhaleleri

İcra yoluyla alınan araçlar ihaleyle satışa sunulmaktadır. Bu ihalede öncelikle araçları satın almak isteyenler çeşitli teminat ücretleri yatırarak ihaleye katılabilmektedirler. Bankaların sitelerinin ilgili bölümlerinde araçlar ve ihaleyle ilgili ayrıntılara net bir şekilde ulaşabilirsiniz. Buradan alacağınız bilgiler doğrultusunda eğer bu araçları almayı planlarsanız öncelikle ihaleye katılmanız gerekmektedir. Taşıtın belirlenen muhammen fiyatının yüzde altısı kadar bankaya teminat yatırarak bankaya başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ihaleye girebilmeniz için resmi evrak olarak nüfus cüzdanınız yeterli olacaktır. Ziraat Bankasından Satılık Araçlar veya diğer bankaların sattığı araçlar hakkında da işlemler benzerlik göstermektedir. İhalenin durumuyla birlikte kazanan bu aracı belirlenen fiyatta satın alabilmektedir. Fakat ihaleyi kaybedenler ise teminat ücretini geri alabilirler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here