Ana sayfa GÜNDEM Ücretsiz Oyunlar Oynama Sitesi

Ücretsiz Oyunlar Oynama Sitesi

Oyunlar oyna, bilgisayarlar, tablet ve playstationlar yetişkinler ve çocuklar için en sevilen oyun araçlarından görülür.

105
0

 

Oyunlar oyna, bilgisayarlar, tablet ve playstationlar yetişkinler ve çocuklar için en sevilen oyun araçlarından görülür. İnternet dünyasında yeni çıkan oyunlar her sene oyun sektörünü biraz daha ileriye taşıyor. İnternette yayınlanan ve ilk çıkan oyunun geliştiricisi bilgisayar sektörünün yakından tanıdığı isim Bill Gates ve bu konuda ortağı Neil Konzen’e ait Donkey.bas adında 1981 yılında çıkmış bir oyundur. Bu oyun o zamanın teknolojisi ile üretilmiş bir oyundur. Bu oyun bugün birçok çeşidi bulunan yarış oyunlarının ve araba oyunlarının temelini oluşturmuş ve öncü olmuştur. Bugün birçok tarzda oyunlar oyna sitesinde oyun bulunur. RPG, hikayeli, online bulunan tüm oyunlar ücretsizdir ve giriş sağladığınızda başlayabilirsiniz.

Okey Oyna

Okey oyna sırasında eli açmak isterseniz bunun için en az beş tane çift taşı biriktirmeniz gerekir. Çift denilen aslında benzer olan iki taştır. Okey Oyuncusu bu esnada en az bir defa çifte gider ve oyunu başlatır ise bu oyun esnasında bir daha planlı şekilde bir seti açamaz buna rağmen bunun aksine diğer oyuncuların açtığı ve masada olan diğer setlere taş ekleyerek katılabilir. Bunun da bir kısıtlaması vardır. Bu kısıtlama masa etrafındaki dört kişinin de aynı zaman aralığında çift açmaları durumunda oynanan tur iptal edilir ve yeni oyuna başlanması gerekilir. Şans eseri bu yaşandığı için oyuncuların hiçbiri de bu esnada ceza puanı almaz. Okey oyna bir sonraki tur devam eder.

Pişti Oyna

Pişti oyna, sırasında tüm oyuncuların ellerinde bulunan kartlar tükendiğinde ve ortada da çok kağıt olmaması dahilinde oyun biter. Oyunun sonunda oyuncuların ellerinde bulunan kartların hepsi birleştirilir ve oyun sonu puan hesaplaması yapılır. Bu puan hesaplaması ile beraber oyunda kimin kazandığı belli olur. Pişti oyna 52’lik desteden kağıtlar ile oynanır ve genelde skor sayısı ise yüz bir olarak tercih edilir. Buna rağmen pişti oyunu esnasında eğer oyuncular tercih ederse skor sayısını istediği bir sayı yapabilir ya da oyunu çiftli ve ya tekli şekilde de oynayabilirler. Bu oyuncuların değiştirebileceği bir kuraldır.

Daha fazlası için; OyunlarOyna.ORG

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here