Ana sayfa GÜNDEM SON DAKİKA: TBMM’ye Gara bilgilendirmesi

SON DAKİKA: TBMM’ye Gara bilgilendirmesi

61
0
SON DAKİKA: TBMM'ye Gara bilgilendirmesi
SON DAKİKA: TBMM'ye Gara bilgilendirmesi

Akar’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Pençe Kartal-2 kara desteği olmadan 35 km derinlikte icra edildi. Kritik ve önemli operasyon, nitelik olarak diğerlerinden farklılık gösteriyor. Karadan destek ve irtibat olmadan icra edildi. Operasyon için yoğun gizlilik tedbirleri altında geniş hazırlık süreci yaşandı. Operasyon öncesi çok yoğun bir çalışma yapıldı. 

Dost ve müttefiklerimizle koordine edilerek yapılan harekat öncesinde hedefler özenle seçilmiş, harekatın planlaması ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliğiyle çevrenin korunmasına azami dikkat ve hassasiyet gösterilmiştir.

Ateş gelen mağaraya yoğunlaşılmıştır. Buraya herhangi bir şekilde hava kuvvetlerimizin bombasının ulaşması pek mümkün değil. Mağaranın iki kapısı daha bulundu. İçeriden ateş ediliyor el bombası atılıyordu ve askerlerimiz de gerekli karşılığı veriliyordu. Sadece göz yaşartıcı gazla kullanılmıştır. Bunun dışında herhangi bir silah mühmmat kullanılması söz konusu değil. Bu sırada teröristlere teslim olmaları gerektiği hususu tekrar tekrar hatırlatıldı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here