Ana sayfa GÜNDEM Son dakika haberi: Yasaklar (Kısıtlamalar) kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Son dakika haberi: Yasaklar (Kısıtlamalar) kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

52
0
Son dakika haberi: Yasaklar (Kısıtlamalar) kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor
Son dakika haberi: Yasaklar (Kısıtlamalar) kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Türkiye’nin gözü kabine toplantısında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, 3,5 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen “yerinde karar” döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık etti. Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapıyor. Masada çok önemli başlıklar var. Erdoğan, düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk durumuna göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar alınan önemli kararları açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

28 Şubat, tıpkı 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül gibi milli iradeyi, milletin değerlerini hedef alan bir darbe girişimidir. 28 Şubat sürecinin ülkemize hak ve özgürlükler alanında ekonomiden siyasete uzanan geniş yelpazede ağır faturaları olmuştur. Sermayenin renklere bölünmesi bu ülke için çalışan şirketlerin ötekileştirmesi derin yaralar açmıştır. Binler insanımız siyasi görüşlerinden dolayı zulme maruz kalmıştır. Ortaokullardan üniversitelere hemen hemen her alanda toplumumuz ağır bir kuşatma ile karşı karşıya kalmıştır. Kılık kıyafetiyle okula alınmayanlar. Kimliğindeki fotoğraf sebebiyle kanser tedavisi göremeyen nineneler 28 Şubat garabetinden sadece birkaçıdır. Milletimiz ferasetiyle 28 Şubat sürecini sandığa gömmüş, yeni bir süreci başlatmıştır. Tarih her türlü baskıya rağmen iradesine sahip çıkanları unutmamıştır. Attıkları manşetlerle köşelerinde yazdıkları iğrenç yazılarıyla darbe şakşakçılığı yapanlar yıllar geçse de alınlarındaki kara lekeyi silemeyecektir.  Gerektiğinde canı bahasına iradesine sahip çıkan milletimiz 28 Şubat’ların yaşanmasına izin vermeyecektir. Türkiye’nin böyle utançlar yaşamaması için elimizden geleni yaptık ve bizden sonraki nesillere bu mirası devredeceğiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here