Ana sayfa GÜNDEM Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net mesaj: 18 yıldır fırsat vermedik, vermeyeceğiz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan net mesaj: 18 yıldır fırsat vermedik, vermeyeceğiz

55
0
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: 18 yıldır fırsat vermedik, vermeyeceğiz
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: 18 yıldır fırsat vermedik, vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde;

Adanaspor ve Adana Demir Spor maçlarını artık burada oynayabilecekler. Yeni stadyumun da motivasyonuyla Adanaspor ve Adana Demir Spor’un başarılarını daha da geliştireceklerine inanıyorum.

Ülkemizde uzun yıllar boyunca belli başlı dallar dışında spora gereken önem verilmedi. Spora ilgisi olan gençlerimiz aileleri ve resmi kurumlardan yeteri kadar destek görmedikleri için bir müddet sonra başka arayışlara girdiler.

Türkiye sporda beklenen, arzulanan başarıları uzun yıllar yakalayamadı. İlk gençlik yıllarında spora özellikle de futbola gönül vermiş birisi olarak yaşanan sıkıntıların hep farkındayım. İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı seçilirken şehrin spor altyapısındaki eksiklikleri de gidermeye çalıştık. Bu anlayışı 2002’den itibaren 81 vilayetimizin tamamına yaydık. Ülkemizin spor altyapısını baştan aşağı yeniledik. Türkiye’nin her köşesine stadyum, yüzme havuzu, futbol sahaları, gençlik merkezleri, spor alanları, atletizm pistleri inşa ettik.

Gençlerimizi sonu gözyaşı ve pişmanlık olan mecralara sürüklemeye kimsenin hakkı yoktur.

(Üniversitelerde) Marjinal örgütlerin kadrolu militanlarının başını çektiği eylemlerin amacı ne demokrasidir ne hukuktur ne de özgürlüktür.

Son dönemlerde üniversitelerimiz üzerinden oynanan oyunları yakından takip ediyoruz. Gençlerimizin arasına nifak tohumlarının ekilmesine asla fırsat vermeyeceğiz. Ailelerden, ülkemiz için cevher olan gençlerimizi provokatörlerin ellerine vermemelerini istirham ediyorum. 

Gençlerin kanı üzerinden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlara son 18 yıldır fırsat vermedik, inşallah bundan sonra da vermeyeceğiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here