Ana sayfa GÜNDEM Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul’da önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul’da önemli açıklamalar

54
0
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul'da önemli açıklamalar
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul'da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde; 

Aziz İstanbullular AK Parti il teşkilatımızın kıymetli mensupları, değerli yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Kurulduğu günden bugüne AK Parti’nin her kongre döneminde bir değişim rüzgarı eser. Bazen de herhangi sebep aranmaksızın gelir kendini dayatır. Mesela bugün burada İstanbul’un her sokağını, her hanesini muhabbetle kucaklayacağına inandığımız bir dava arkadaşımıza il başkanlığı görevini tevdi edeceğiz. 1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe kardeşimizi İstanbul’a il başkanı yapıyoruz. Osman Nuri Kabaktepe, çok uzun yıllardır şahsen tanıdığımız, gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahitlik ettiğimiz bir kardeşimizdir. 

(Kongreler) Bu süreçte ilçe teşkilatlarımızda yüzde 70’i, il teşkilatlarımızda 65’i bulan oranlarda yeni isimler bayrak yarışında nöbeti devraldılar. AK Parti dinamik bir parti, AK Parti bugünü değil, geleceği kuşatan bir parti. Mevcut yönetimimizin yaş ortalaması 39, genç ve dinamik bir yapımız var. 15 hanım kardeşimiz de yönetimde. Bu da AK Parti’nin diğer partilerden farklı yanı.

İstanbul’u anlamadan Türkiye’yi anlayamazsınız. İstanbul’u büyük bir aşkla sevmeyen kimsenin bu ülkeye ve partiye hizmet etmesi mümkün değildir.

Karşımıza kim dikilirse dikilsin, önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, geride hangi oyunlar oynanırsa oynansın, ülkemize, milletimize ve İstanbul’a hizmet davamızdan asla vazgeçmedik. Eğer İstanbul’u küstürürseniz, eğer bu şehri kendinize sırt çevirtirseniz vay halinize. Böyle bir durumda, değil Türkiye’ye dünyaya sığamazsınız.

Hizmet mücadelesinde hata ve eksiklerimiz olmuş olabilir. Merak etmeyin hepsi giderilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here