Ana sayfa GÜNDEM SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü, Allah’ın izniyle iş bitti

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü, Allah’ın izniyle iş bitti

57
0
SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü, Allah'ın izniyle iş bitti
SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gara düştü, Allah'ın izniyle iş bitti

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Geçmişi sivil katliamlarla dolu, son olarak silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar alçalan bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Hangi ine girerlerse girsinler, girdikleri inlerde bunları bulacak ve orada geberteceğiz.

PKK’ya ‘PKK’ diyemeyen, teröre ‘terör’ diyemeyen, katliama ‘katliam’ diyemeyen, kafalarındaki sinsi oyunları, kurdukları hain tuzakları, çevirdikleri fırıldakları gizlemeye çalışan güruhun foyası ortaya döküldü. Terör örgütünü destekleyenlerin riyakarlıkları öfkemizi kabartırken, attığımız adımların, yaptığımız harekatların, izlediğimiz politikaların doğruluğunu da teyit ediyor. 13 masumun infazı hadisesinde, birkaç cılız ses dışında kimseyi göremedik. Ey Batı neredesiniz?

Gara önemli, sıkıntılı bir bölgeydi ve Gara düştü, Allah’ın izniyle iş bitti. Önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hala yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz. Bir daha benzer saldırılara uğramamak için güvenli hale getirdiğimiz yerlerde ne kadar gerekiyorsa o kadar kalacağız.

Milli Savunma ve İçişleri Bakanlarım CHP’yi ve İYİ Parti’yi ziyaret edip bilgilendirme yaptılar. Bahçeli, “Biz size inandık, gelmenize gerek yok” dedi.

Teröristlerin bize gelmesini beklemeyecek, biz gidip onların başını inlerinde ezeceğiz. Güvenlik güçlerimizle onlara nefes aldırmayacağız. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here