Ana sayfa GÜNDEM Selman Öğüt kimdir aslen nereli Selman Öğüt hayatı

Selman Öğüt kimdir aslen nereli Selman Öğüt hayatı

86
0
Selman Öğüt kimdir aslen nereli Selman Öğüt hayatı
Selman Öğüt kimdir aslen nereli Selman Öğüt hayatı

Doç. Dr. Selman Öğüt Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) Başkan Yardımcısı oldu. Bu haberin ardından birçok vatandaş Selman Öğüt kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve evli mi sorularının yanıtını araştırdı. Mekke doğumlu olan 34 yaşındaki Selman Öğüt aslen Tokatlı. İşte Selman Öğüt hakkında merak edilenler…

Abone ol

Selman Öğüt’ün hayatı merak konusu oldu. Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi (TÜRKAD) Başkan Yardımcısı olan Selman Öğüt hakkında merak edilen bilgiler derledik. Aslen Tokatlı olduğu bilinen Selman Öğüt Mekke doğumlu ve 34 yaşında. Evliliği ya da çocukları hakkında henüz bir bilgi yok.

Selman Öğüt kimdir: 

1984 Mekke doğumlu olan Selman Öğüt, lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi’nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Hukuk Bölümünden yüksek lisans derecesini aldıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bölümü doktora programına girdi. 2013 yılında doktora derecesi alan Selman Öğüt, 2009-2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Temmuz 2014 itibari ile İstanbul Medipol Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. “BM Güvenlik Konseyi’nin Yeniden Yapılandırılması ve Uluslararası Örgütlerin Sorumluluğu” adlı kitapların yazarı olan Öğüt’ün uluslararası hukukun farklı konuları ile ilgili yayınlanmış muhtelif makaleleri vardır.

2005-2006 yılları arası Erasmus Programı bursiyeri olarak Almanya’nın Trier Üniversitesi’ne gitmiş, 2009 yılında yine Almanya’da bulunan Bonn Üniversitesi’nin yaz okulu programına tam burslu olarak kabul almıştır. Doktora çalışmaları için 2010 yılında Marmara Üniversitesi bursu ile London School of Economics’e gitmiştir.

2013 yılı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Anasaya Uzlaşma Komisyonu’nda uzman olarak görev yapmış olan Selman Öğüt, halen İstanbul Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kesin olmamakla birlikte kaynaklardan edinilen bilgiye göre aslen Tokat’lıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here