Ana sayfa GÜNDEM Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen’in taktığı tuğgeneral Serdar Atasoy’un rütbesi söküldü

Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen’in taktığı tuğgeneral Serdar Atasoy’un rütbesi söküldü

53
0
Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen'in taktığı tuğgeneral Serdar Atasoy'un rütbesi söküldü
Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen'in taktığı tuğgeneral Serdar Atasoy'un rütbesi söküldü

Piyade kurmay albay rütbesindeyken 30 Ağustos 2020 Yüksek Askeri Şura kararıyla tuğgeneralliğe terfi ettirilen Serdar Atasoy, ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına atandı. Milli İstihbarat Teşkilatı ve emniyet birimlerinin çalışması sonucunda FETÖ ile irtibatı tespit edilen Atasoy, bu göreve başlamadan kısa süre önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanlığı, daha sonra da 4. Kolordu Komutanlığı emrine verildi, ardından emekliye ayrıldı.

“ETKİN PİŞMANLIK”TAN YARARLANIP HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nun talimatıyla, 27 Ocak’ta gözaltına alınan Atasoy, “etkin pişmanlık”tan yararlanarak FETÖ içinde “Servet” kod adını kullandığını, kurmaylık sınav sorularının örgüt tarafından kendisine verildiğini ve teğmen rütbesini örgüt elebaşı Fethullah Gülen’in taktığını itiraf etti.

ER STATÜSÜNE DÜŞÜRÜLÜP ASKERİ KİMLİĞİ GERİ ALINDI

Adli soruşturmanın başlamasının ardından Atasoy hakkında yürütülen idari soruşturma kapsamında, Milli Savunma Bakanının onayı ile rütbesi sökülerek, er statüsüne düşürüldü ve askeri kimlik kartı geri alındı.

ANKESÖRLÜ TELEFONDAN KONUŞTUĞUNU İTİRAF ETMİŞTİ

Savcılıktaki ifadesinde mahrem imamlarla ankesörlü telefonlardan iletişime geçip örgütsel toplantılar yaptıklarını anlatan Atasoy, çok sayıda operasyonel hat kullandığını da itiraf etmişti. Atasoy, 2006-2014 yılları arasında görev yaptığı Kars, İstanbul ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde örgütün 4 farklı mahrem imamıyla ankesörlü telefonla irtibat sağladığını ayrıca mahrem imamların kullandığı “patates hat” olarak bilinen operasyonel telefonlarla görüştüklerini belirtmişti.

Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen'in taktığı tuğgeneral Serdar Atasoy'un rütbesi söküldü

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here