Ana sayfa GÜNDEM Mobil Onay Neden Gereklidir?

Mobil Onay Neden Gereklidir?

Mobil onay ya da sms onay çeşitli uygulamaların ve benzer sosyal medya sitelerinin kayıtlı kullanıcılarının numarasını doğrulamak için kullandığı kod gönderimleri ve doğrulama aşamalarından oluşan sanal doğrulama sistemidir.

92
0

Mobil onay ya da sms onay çeşitli uygulamaların ve benzer sosyal medya sitelerinin kayıtlı kullanıcılarının numarasını doğrulamak için kullandığı kod gönderimleri ve doğrulama aşamalarından oluşan sanal doğrulama sistemidir. Bu doğrulama sisteminde yeni bir hesap açmak ya da üyelik kurabilmek için telefon numarası girmek gereklidir. Mobil onaylar için kendi numaranız dışında sitelerden dilediğiniz ülke için telefon numarası alabilmektesiniz. İnternet ortamının gelişmesi ile beraber yoğun kullanım oranı ve yoğun uygulama ve üyelik sistemleri artış göstermektedir. Kendi özel numaralarınız ile bu sitelere ya da sosyal mecralara kayıt olmak istemeyebilirsiniz ve bu en doğal haklarınızdan biridir. Kendi numarası olmadan sanal numara sistemi ile bu üyelikler ya da kayıtlar tamamlanabilmektedir. Sanal numara hizmeti veren farklı internet siteleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de Onaytr sitesidir.

Sanal Numara Nasıl Satın Alınır?

Sanal numara satın alabilmek, çok kolay ve basit bir yöntemdir. Yukarıda ifade ettiğimiz şekilde siteye girip kayıt olup bu numaraya kolaylıkla erişebilirsiniz. Kayıt esnasında geniş kapsamlı bilgiler istenmemekte ve kişisel bilgilerinizi ibraz etmeniz gerekmemektedir. Bu sistemi yani sanal sms onayı ya da sanal numara satın alıp bunlar üzerinden işlem yapmanın kişisel güvenliğiniz açısından da büyük önemi vardır. Kendi şahsi numaralarınızla buralarda olduğu zaman telefon onay dolandırıcılıkları ve size dönebilecek olan her türlü kötü niyet içeriklerden kurtulmuş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here