Ana sayfa GÜNDEM İçişleri Bakanı, teknoloji üssü GAMER’i Hakan Çelik’e anlattı | Video

İçişleri Bakanı, teknoloji üssü GAMER’i Hakan Çelik’e anlattı | Video

60
0
İçişleri Bakanı, teknoloji üssü GAMER'i Hakan Çelik'e anlattı | Video
İçişleri Bakanı, teknoloji üssü GAMER'i Hakan Çelik'e anlattı | Video

GAMER, yani Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi. Yerli İHA ve SİHA’lardan alınan görüntüler, Türkiye’nin dört bir yanından elde edilen kamera kayıtları hepsi bu merkezde toplanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu GAMER’deki gelişmeleri Hakan Çelik’e anlattı.

60018b8e5cf3b01f085cf5ae

Soylu İçişleri Bakanlığı’nın teknolojik dönüşümünü “Bilim kurgu filmlerinde gördüğüm pek çok olgu burada gerçeğe dönüştü” sözleriyle ifade etti.

Tüm teknolojinin Türk uzman, mühendis ve yazılımcıların ortak emeği olduğunu söyleyen Süleyman Soylu, bu sayede terörle mücadelede önemli mesafe katedildiğini belirtti.

Soylu, terörle mücadelede kurumların birarada çalışmasının önemine de dikkat çekti. TSK, Emniyet, Jandarma, MİT ve Sahil Güvenlik etkin çalışmasının kılındığını bunu sağlayanın da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğuna vurgu yaptı.

60018b8e5cf3b01f085cf5b0

Soylu 15 ilde pilot uygulaması yapılan elektronik kelepçe uygulamasını da anlattı. GAMER’e kurulan bin kapasiteli izleme merkezi sayesinde elektronik kelepçe sisteminin 81 ile yaygınlaşacağını belirtti.

60018b8e5cf3b01f085cf5b2

ÇOK TARTIŞILAN WHATSAPP VE VERİ GİZLİLİĞİ KONUSU

Bakan Soylu, İçişleri Bakanlığı, Valilikler ve Emniyet’te WhatsApp’a alternatif yerli uygulamaların kullanıldığını belirtti. Programın her türlü imkanı sunduğunu ifade etti.

60018be25cf3b01f085cf5b4

Bakan Soylu’nun gündeminde trafik kazalarıyla mücadelede vardı. Ölümlü kaza oranında önemli düşüş olduğunu söyledi İçişleri Bakanı. Trafik güvenliği ile ilgili dikkat çekici 5 kamu spotunun yakında televizyonlarda yayınlanacağını belirtti.

Filmlerde engelli yüzücü Sümeyye ve Milli Basketbolcu Shane Larkin’in oynadığını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here