Ana sayfa GÜNDEM Forum Siteleri

Forum Siteleri

Forum sitesi, bilgi alışverişi için kurulan sitelerdir. Günümüzde birçok kişi merak ettiği konular hakkında forum sitelerinden bilgi almayı amaçlar.

35
0

Forum sitesi, bilgi alışverişi için kurulan sitelerdir. Günümüzde birçok kişi merak ettiği konular hakkında forum sitelerinden bilgi almayı amaçlar. Sanal ortamda bir araya gelen kişiler tecrübelerini, deneyimlerini, doğru ve yanlışlarını yorum yaparak paylaşırlar. İnsanlar bu sanal ortamlar sayesinde sosyalleşebiliyor. Forum sitelerinde farklı kategorilerde yazılar bulunur. Bu yazılar merak edilen konular, gündem konuları, bilim, sanat, teknoloji meydana gelir. Bunun dışında ülkemizde ve dünyada meydana gelen son dakika haberleri ile ilgili birçok yorum forum sitesinde bulunur. Fikir ve bilgilerin paylaşıldığı, zaman zaman tartışmaya dayalı görüşlerin ortaya koyulduğu forum siteleri herkesin kullanımına açık alanlardır.

Forum Sitelerinin Kuralları

Forum sitelerine birçok kişi kolayca üye olabiliyor. Tüm üyelerin serbestçe mesaj göndermesi ve gönderilen mesajların denetiminin bazen zor olması beraberinde bazı kuralları gerekli kılmıştır. Bu doğrultuda herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek açısından siteler tarafından konulan katı kurallar bulunur. Forum sitelerinde olumsuz yazıların yer almaması, kötü niyetli insanların buralarda reklam yapmaması, başka üyeleri rahatsız etmemesi açısından kurallar zinciri belirlenmiştir. Tüm üyelerin bu kurallara uyuması gerekir. Forum sitelerinde belirlenen kurallar site adminleri tarafından belirlenir. Aynı şekilde bu adminler tarafından yapılan yorumlar çoğu zaman tek tek incelenir. Forum sitelerinde üye olmak, buralarda fikir alışverişinde bulunmak, deneyimleri paylaşmak, tartışmalara katılmak, güncel olaylardan haberdar olmak için Fikirmatik forum sitesine bakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here