Ana sayfa GÜNDEM Emre Belözoğlu’ndan Dorukhan Toköz açıklaması

Emre Belözoğlu’ndan Dorukhan Toköz açıklaması

67
0
Emre Belözoğlu'ndan Dorukhan Toköz açıklaması
Emre Belözoğlu'ndan Dorukhan Toköz açıklaması

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’nin genlerinde yıldız oyuncuların bulunduğunu vurgulayan Belözoğlu, “Eğer bu transfer olursa ilk defa böyle bir şey olacak. Camia adına da başkan adına da çok pozitif bakıyorum fakat kolay da görmüyorum. Bizim kendimize göre planlarımız var. Mesut’un da kulübüyle bir sözleşmesi var. Mesut çok büyük bir yıldız. Hangi takımda oynarsa oynasın 2 maçtan birinde gole katkı veren bir oyuncudan bahsediyoruz. Fenerbahçe’nin özellikle de bizim olduğumuz dönemde böyle bir oyuncuya sahip olmasından çok memnuniyet duyarım. Kendisi ve menajeriyle bir görüşmemiz oldu. Süreç ağır ilerliyor ama Mesut her zamankinden daha yakın. Mesut’un kendi çocukluk hayalinin içinde olması ve Fenerbahçe’nin böyle bir rüyasının olması, bu adımı ilk defa bu kadar yakınlaştırdı.” ifadelerini kullandı.

Mesut’un sözleşmesinin bulunduğu Arsenal ile yürütmüş olduğu bir sürecin bulunduğunu hatırlatan deneyimli futbol adamı, şöyle devam etti:

“Mesut’un kulübüyle görüşme süreci bittikten sonra biz kendi aramızda görüşmeleri yapacağız. Mesut, kendi kulübüyle istediğimiz şartlarda anlaşırsa bu seneki limitlerimizde bir yükü olmayacak. Fenerbahçe ya da diğer kulüpler artık 4-5 milyon avro maaşlarla futbolcu getirebilecek güce sahip değiller. Fenerbahçe’nin dengesini bozacak rakamsal anlamda oyuncuların maaşlarını etkileyebilecek rakamlar olamaz, bizim öyle bir gücümüz yok.”

Dorukhan, Ömer Faruk ve Perotti konusu

Emre Belözoğlu, “Ömer Faruk konusunda büyük bir üzüntü içindeyim. Aslında ona 5 yıllık bir projeyle gittik. Üzüldüğüm nokta şu; yarın bir gün Fenerbahçe tarihinde en genç kaptan olarak Ömer Faruk yazacak. Verdiğimiz değerin karşılığını bulamadık. Dorukhan için girişimimiz olmadı. Beşiktaş ile ilişkilerimiz iyi, nerede durmamız, nerede hareket etmemiz gerektiğini biliriz. Perotti’nin ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat olursa 3 ile 8 ay sahalardan uzak kalacak. O durumda karşılıklı oturup bir karar alacağız.” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here