Ana sayfa GÜNDEM Domain Seçimi Nasıl Olmalı?

Domain Seçimi Nasıl Olmalı?

Çok basit ve kısa bir süre içerisinde uygulanan domain tescilinin en çok zorlanılan kısmı ise ideal alan adi bulmak için kelimelerden birine karar verme yöntemi olabilir.

23
0

Çok basit ve kısa bir süre içerisinde uygulanan domain tescilinin en çok zorlanılan kısmı ise ideal alan adi bulmak için kelimelerden birine karar verme yöntemi olabilir. Takipçiler öncelikli olarak sitenizden önce sizin alan adınızı görür. Bu yüzden izlenimlerin iyi olması gerekir. Aynı zamanda arama sonuçlarını da etkileyebilme açısından oldukça etkili ve kullanışlı bir Bursa domain seçme konusunda dikkatli olmanız gerekir. Bu durumda Bulut Ajans sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Domain Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kendinize ait isminiz veya web siteniz için belirlediğiniz isim alan adi sorgulama sırasında müsait gözükmüyorsa web sitenizin nasıl bir içeriğe ait olduğu ya da hangi işi yapıyorsanız onunla ilgili anahtar kelimeleri alan adı yönteminde kullanabilirsiniz. Alan adının kısa ve akılda kalacak şekilde olması gerekir. Web sitesi için en fazla üç kelimeden oluşacak bir domain seçmeye dikkat etmeniz gerekir.

Bursa hosting seçiminde okunuşu kolay olan bir alan adı almanız gerekir. Yanlış anlamda olacak ve söylenişi zor olan kelimeler seçmemelisiniz. Kolay yazılabilecek bir site adresi için tire işareti ve rakamdan oluşan domainlerden kaçınmanız gerekir. Aksi halde karışıklığa neden olabilir. İstediğiniz zaman sitenizin adını değiştirebilirsiniz. Fakat bu durumda ziyaretçi sayınız azalır ve Google sıralamanız düşüşe geçer. Bu yüzden uzun süre boyunca kullanacağınız bir isme odaklanmanızda fayda olur. Bu gibi durumlarda Bulut Ajans sitesinden hizmet alabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here