Ana sayfa GÜNDEM Boşanma Avukatı Nedir?

Boşanma Avukatı Nedir?

Evli olan çiftlerin her ikisinin veya bir tanesinin evliliği sonlandırmak için mahkemeye başvurmasına boşanma davası denilmektedir.

25
0

Evli olan çiftlerin her ikisinin veya bir tanesinin evliliği sonlandırmak için mahkemeye başvurmasına boşanma davası denilmektedir. Boşanma davasında yer alan avukatlara resmi olmayan sadece toplum arasında söylenen ibare ile boşanma avukatı denilmektedir. Boşanma avukatı mahkemeye boşanma sebebi için sebep sunarak davanın açılmasını ve sonuçlandırılmasını sağlamaktadır.

Sebebi olmayan boşanma davalarının görülmesi, mahkeme kararı ile reddedilmektedir. Bu yüzden Ankara boşanma avukatı müvekkili olan bireyin, boşanma sebebini çok iyi tespit etmesi gerekmektedir. Müvekkilini dinleyen avukat boşanmanın sebebini belirleyerek mahkemeye sunmaktadır. Böylelikle boşanma davasının ilk evresi olan dilekçe işlemi gerçekleşmiş olmaktadır.

Boşanma Avukatının Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Davaların başkahramanı olan davalı ve davacıların avukat istemesi ve bir avukatın kendini savunmasını istemesi en doğal haklarından biridir. Avukatla davalara katılmak isteyen bireylerin en çok merak ettiği soruların başında, boşanma avukat ücretlerinin ne zaman ödenmesi gerekli sorusu gelmektedir. Avukatlık kanunu ödemenin dava görülmeden önce verilmesi gerektiğini söylemektedir.

Fakat bu durum müvekkil ve avukatın arasında yapılacak bireysel anlaşmaya göre değişmektedir. Müvekkil ile avukat anlaşarak mahkemeden sonra veya önce ödeme işlemlerini gerçekleştirilmektedir. Ödenecek ücretler boşanma avukatı Ankara ve diğer iller fark etmeksizin değişkenlik göstermektedir. Ödenecek ücret ve ücretin ödeme zamanı, müvekkil ve avukat arasında yapılacak anlaşmaya göre şekil almaktadır.

Boşanma Davasının Süresi Neden Uzar?

Boşanma davalarının sonuçlanması bazen 1 yıl ve daha fazlasına kadar uzayabilmektedir. Boşanma davalarında anlaşmalı boşanmalarda sürenin uzadığı pek görülmektedir. Çünkü karşılıklı anlaşılarak yapılan boşanmalarda, her iki tarafta karşılıklı olarak her konuda anlaşmaya vardıklarından ve karşılıklı olarak boşanmak istediklerinden dolayı bu süreç çok uzun bir zamana yayılmamaktadır. Sizde Mil Hukuk sitesinden boşanma avukatı talebinde bulunarak, anlaşmalı boşanmanızı en kısa süreye indirebilirsiniz.

Çekişmeli boşanma davaları genellikle çok uzayan davalardandır. Çekişmeli dava olduğu takdirde her iki çift birbirlerinin tersini iddia ettikleri için ve hemen hemen aynı hakları talep ettiklerinden dolayı davaların süresi bir hayli uzamaktadır. Yine bu tarz çekişmeli boşanma davalarında, avukatların önemi büyüktür. Sıkıntılı boşanma sürecinde, sağlıklı düşünemeyen çiftler avukatlar sayesinde doğru bir yönlendirme ile mahkeme sürecinde yer almaktadır. Bu sebepten ve daha birçok sebepten dolayı boşanma avukatları oldukça önemlidir.

Boşanma Avukatının Görevi Ne Zaman Sona Erer?

Boşanma avukatlarının görevi, boşanma davasının netice kazanması ile sona ermektedir. Mal ve eşya paylaşımı, velayet gibi konuların kesinlik kazanmasından dolayı avukatların görevi sona etmektedir. Anlaşmaya göre Ankara boşanma avukatı ücretleri dava bitiminden sonrada ödenebilmektedir. Bu tamamen müvekkil ve avukat arasında gerçekleşecek anlaşmaya bağlıdır.

Velayet ve mal paylaşımı gibi konularda avukatlar önemli bir faktördür. Çekişmeli bir boşanma davası içerisindeyseniz veya anlaşma yolu ile boşanamayan çiftlerden birisiyseniz Mil Hukuk sitesini ziyaret ederek başarılı avukatlarının, boşanma davalarınızda avukatlığınızı yapması talebinde bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here