Ana sayfa GÜNDEM Besin Değeri Yüksek Peynir Çeşitleri

Besin Değeri Yüksek Peynir Çeşitleri

Ülkemizde ve dünyada birçok peynir çeşidi bulunmaktadır. Özellikle kahvaltılarda tüketilen peynir, protein bakımından çok fazla zengin kaynağa sahiptir.

73
0

Ülkemizde ve dünyada birçok peynir çeşidi bulunmaktadır. Özellikle kahvaltılarda tüketilen peynir, protein bakımından çok fazla zengin kaynağa sahiptir. Bilişimlerindeki besin öğeleri insan vücudunda birçok faydası olan ürünlerdir. Çeşidine göre %10 ile %30 arasında protein içeriği bilinen peynirler özellikle Kars Ardahan bölgesinde yapılan çeşitleri ile ekonomik anlamda büyük katkılar sağlar. Kars kaşarı olarak bilinen türü, yapımı ve üretiminde büyük uğraşlara neden olan peynirlerden biridir. Ayrıca sert ve gözenekli yapısıyla gravyer peyniri de tercih edilen çeşitlerdendir. Peynirler, çeşitli hayvan sütlerinden yapılan,  peynir mayası ile enzimleştirilme sonrasında şekillendirilip tuzlanması ile edilen ürünlerdir. Peynirler çeşitli kaynaklardan elde edilmektedir. Özellikle lezzetini bilenler için internet sitesi üzerinden her yörenin peynir çeşidi ile ilgili sipariş verilebilmektedir. Bu siteler içerisinde Acarut seçtiğiniz ürünleri kapınıza kadar teslim şartıyla hizmet vermektedir.

Sofralarda Peynir Şenliği

Kahvaltı sofralarının başrollerinde olan peyniri kimi insanlar tuzlu severken kimi insanlar ise tuzsuz severler. Ülkemizin her bölgesinde yetişen hayvanlardan elde edilen sütlerden farklı peynir çeşitleri vardır. Bu çeşitlerin içerisinde bulunan çeçil peyniri severek yenilen lezzetlerden bir tanesidir. Özellikle sabah kahvaltı kültürünü çok seven insanlar için masada peynir çeşitlerinin çok fazla olması, seçerken zorlanmaya neden olmaktadır. Acarut sitesinden yapacağınız peynir alımlarınızda, farklı kültürlerin ve farklı peynir çeşitlerinin tadına bakma imkanınız da olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here