Ana sayfa GÜNDEM Bakan Hulusi Akar’dan Dağlık Karabağ mesajı! 44 günde bitti ama 44 sene...

Bakan Hulusi Akar’dan Dağlık Karabağ mesajı! 44 günde bitti ama 44 sene konuşulacak

83
0
Bakan Hulusi Akar'dan Dağlık Karabağ mesajı! 44 günde bitti ama 44 sene konuşulacak
Bakan Hulusi Akar'dan Dağlık Karabağ mesajı! 44 günde bitti ama 44 sene konuşulacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nda Dağlık Karabağ’ın işgalden kurtarılması dolayısıyla yapılan törene katıldı. Akar, ‘Harekat 44 günde bitti ama 44 sene boyunca konuşulacağından emin olun’ ifadelerini kullandı.

Abone ol

Azerbaycan ordusunun kararlı mücadelesine direnemeyen Ermenistan, geri çekilerek ateşkes sağladı. Azerbaycan, ateşkesin ardından Dağlık Karabağ’da zafer ilan etti.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nda ise Dağlık Karabağ’ın işgalden kurtarılması dolayısıyla tören düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.

“Bu harekat Türk’ün uyanışıdır”

Törende açıklamalarda bulunan Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı:

“Gelinen nokta bizi son derece mutlu etti. Bu harekat bir uyanıştır. Azerbaycan ordusu gücünü tüm dünyaya gösterdi.

“44 sene konuşulacak”

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin öz topraklarını işgalden kurtarmak için gerçekleştirdiği 44 günlük harekat sırasında gösterdiği kahramanlık ve cesaret takdire şayandır. Harekat 44 günde bitti ama bunun 44 sene boyunca konuşulacağından emin olun.”

“Tüm Türkiye’de kutlamalar vardı” 

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin öz topraklarını kurtarmasının ardından Azerbaycan sokaklarında düzenlenen kutlamaları hatırlatan Akar, “Bu kutlamaların aynısı Ankara’da vardı, İstanbul’da vardı, İzmir’de, tüm Türkiye’de vardı. Herkesin gözleri yaşlı, Azerbaycanlı kardeşlerimizin başarılarını kendi başarıları olarak görüp kutluyordu. Bu da bizim kardeşliğimizin, tek millet olmamızın açık, net göstergesi oldu.” diye konuştu.

Harekatta şehit olan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarına Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dileyen Akar, “Kederde ve kıvançta bir olduğumuz Azerbaycan Türkü kardeşlerimize haklı davalarında destek vermeyi sürdürecek, onlarla her zaman bir ve beraber olmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Üç renkli bayrağınla mesut yaşa Azerbaycan” 

Sözlerinin sonunda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 82. yılında rahmet, minnet, şükranla anan Akar, işaret ettiği hedeflerle Azerbaycan’a yol gösteren umummilli lideri Haydar Aliyev’i de andı.

Akar konuşmasını, “Üç renkli bayrağınla mesut yaşa Azerbaycan.” sözüyle tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here