Ana sayfa GÜNDEM Antalya Çocuk Terapisi

Antalya Çocuk Terapisi

Günümüzde çocuklar dijital dünyanın da etkileriyle zaman zaman farklı problemler içerisinde çeşitli bunalımlar yaşayabilmektedir.

104
0

Günümüzde çocuklar dijital dünyanın da etkileriyle zaman zaman farklı problemler içerisinde çeşitli bunalımlar yaşayabilmektedir. Gelişim dönemleriyle birlikte çocukların yaşadığı problemler giderek değişmekte ya da çeşitlenebilmektedir. Özellikle zor süreçler yaşamış çocukların ruh sağlığı yönünden desteklenmesi hayati önem taşımaktadır. Antalya psikolog arayışı içerisinde olan ve çocukları için hizmet almak isteyen ebeveynler Antalya Terapi Merkezinden destek alabilir. Çocuk terapisi hizmetleriyle birlikte çocukların gelişim dönemleri, yaşadığı problemler ve bu problemlere yönelik bakış açıları ayrıntılı olarak değerlendirilir.  Özellikle oyun terapisi gibi yöntemlerle birlikte çocuğun diliyle çocukla iletişim süreci başlatılarak ruh sağlığı hizmetleri sunulmaktadır. Çocukların yaşadığı problemlerin birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Çocuklara yönelik sunulan profesyonel ruh sağlığı destek hizmetlerinde özellikle çocukların yaşamış olduğu yaşantılar ebeveynlerle etkili iletişim süreciyle birlikte değerlendirilir. Terapi sürecinin etkili bir şekilde yapılabilmesi için ebeveynlerin uzmanları ile etkileşim kurması sürecin verimliliği açısından oldukça önemlidir.

Oyun Terapisi

Oyun Terapisi kavramı özellikle çocuğun dilini anlayabilmek ve çocuğun yaşadığı problemlere onun bakış açısıyla yaklaşabilmek için önemli bir yöntemdir. Oyun terapisi yöntemiyle birlikte çocuklar yaşadığı problemleri oyuncaklar vasıtasıyla oyunlarına yansıtabilmekte ve uzman tarafından yapılan değerlendirme sonucu gerekli terapi programı oluşturulmaktadır. Oyun terapisi süreci bu hizmeti sunan uzmanın yaklaşımı ve yöntemleriyle birlikte çeşitlilik gösterebilmektedir. Fakat oyun terapisinde aileyle ve çocukla etkili bir iletişim en önemli unsurdur. Antalya Terapi Merkezi oyun terapisi sürecinde oyun terapisinin tüm ilke ve esaslarına dikkat ederek bu süreci en profesyonel şekilde yürütmektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here