Ana sayfa DÜNYA Feci yangın: 9 bin 600 ev küle döndü, 30 bin kişi evsiz...

Feci yangın: 9 bin 600 ev küle döndü, 30 bin kişi evsiz kaldı

85
0
Feci yangın: 9 bin 600 ev küle döndü, 30 bin kişi evsiz kaldı
Feci yangın: 9 bin 600 ev küle döndü, 30 bin kişi evsiz kaldı

Bangladeş’in Cox’s Bazar şehrinde Arakanlı Müslümanların yaşadığı Ukiya Kampı’nın E-8 numaralı bloğunda bugün öğleden sonra çıkan yangında binlerce kişi evsiz kaldı.

Cox’s Bazar ve çevredeki illerden gelen itfaiye desteğinin yanı sıra ordu mensupların da yardımıyla yangın 8 saat süren söndürme çalışmalarının ardından kontrol altına alındı. Yangın sırasında şiddetli esen rüzgarın yangının kontrol altına alınmasını zorlaştırdığı belirtildi.

9 BİN 600 EV KÜLE DÖNDÜ

Bangladeş Mülteci Yardımı ve Geri Dönüş İşlemleri Komiser Yardımcısı Samsuddauja Nayan yaptığı açıklamada, yangında toplam 9 bin 600 evin yandığını belirterek, “Bugün öğle saatlerinde çıkan yangın akşam 10.00 civarında kontrol altına alındı. Fakat hala bazı yerlerden ateşin yükseldiğin görüyoruz. İtfaiye ekibimizle beraber diğer ekipler hala çalışmaya devam ediyor. Şimdiye kadar yangında 9 bin 600 evin yandığı söyleyebiliriz” dedi.

30 BİNDEN FAZLA KİŞİ EVSİZ KALDI

Ukiya Kaymakamı Nizam Uddin Ahmed ise yaptığı açıklamada, “Aniden meydana gelen bu durumu kontrol etmek hiç de kolay değil. Yaklaşık 30 binden fazla insan bugün evsiz kaldı. Onları başka yerlere taşımaya çalışıyoruz. Ayrıca bunun yanı sıra yemek servisi de yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Arakanlı Müslümanların liderlerinden biri olan Muhammed Abdullah yaptığı açıklamada, “Yangın çok hızlı yayıldığı için insanlar evlerinden hiçbir şey çıkartamadı. Bu insanların bütün birikimleri bugün yangında kül oldu. Açık havada kaldılar. Yarın ne olacağı belli değil. Allah yardımcımız olsun” dedi.
Yetkililer, yangında birkaç kişinin yaraladığını ve can kaybı olmadığını bildirdi. Yangının çıkış nedeni ise henüz bilinmiyor.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Artvin'de korku dolu anlar: Onlarca ev yandıSon dakika… Artvin’de korku dolu anlar: Onlarca ev yandıİlginizi ÇekebilirYangın korku dolu anlar yaşattı, köylüler seferber olduYangın korku dolu anlar yaşattı, köylüler seferber oldu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here