Wi-Fi Gücünü Arttıran Kılıflar İşe Yarıyor mu?

0
75 views

İnternet üzerinden alışveriş yapmışsanız muhakkak farklı teknolojik ürünler ile karşılaşmışsınızdır. Telefon aksesuarı olarak kullanıcıların şikayetleri üzerine bir sürü aksesuar üretiliyor. Peki bunlar gerçekten işe yarıyor mu?

Tele-Satış programları dahil olmak üzere bir çok e-ticaret sitesinde “Wi-Fi Güçlendirici” aksesuarlar bulmanız mümkündür. Peki Wi-Fi gücünü artırdığı söylenen telefon kılıflarının ne kadar güvenilir olduğunu düşündünüz mü?

YouTube üzerinde yayınlamış olduğu içerikler ile pek çok kullanıcının dikkatini çeken teknoloji kanalı Webtekno’da yapılan testler ile bu kılıfların güvenilirliliği test edildi. Peki çok akıllı cihaz uyumluluğu olduğu söylenilen bu aksesuarlarda sonuç ne çıktı?

Wi-Fi Güçlendirici Kılıflarda Sonuç

iPhone 7, iPhone 8, Samsung Galay 8 ve diğer bir çok üstün performans gösteren akıllı telefonlar için üretilen Wi-Fi güçlendiriciler için yapılan testlerde başarısız oldu. Kılıfın içi açıldığında ise büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşıldı. Wi-Fi çekme kuvvetine etkisi olduğu söylenen kılıfın içinden iki adet ataş çıktı.

 

Daha Önce Jilet Denenmişti

Teknoloji forumlarında telefon kılıfının içinde jilet konulduğunda wi-fi gücünün arttığı söylentisi vardı. Bu konu ile ilgili de test Webtekno ekibinden geldi. Telefonun ilk wi-fi gücü ile telefon kılıfına jiley konulduktan sonra ki gücü test edildi. Yapılan testlerin sonucunda ise jiletin çok az miktarda wi-fi çekim gücüne etki ettiği, iddia edildiği gibi büyük bir fark yaratmadığı ortaya çıktı.

CEVAP VER