Pokemon GO iPhone ve iPad (iOS) Nasıl Yüklenir

0
60 views

Pokemon GO çılgınlığı Türkiye’de ve tüm dünyada yaşanmaya devam ediyor. Niantic tarafından geliştirilen ve piyasa sürülen Pokemon GO oyunu geçtiğimiz günlerde iOS ve Android platformu için kullanıcılara sunuldu.

Çocukluğumuzun en çok sevilen ve Pikachu karakteri ile özdeşleşen Pokemon çizgi filmi, artık gerçeklik oyunu olarak karşımıza çıkıyor. GPS tabanlı olarak çalışan oyun gezdiğiniz bölgelerde Pokemon Topları Bulmanıza, arkdaşlarınız ile savaştırmanıza ve Poke Toplarının ticaretini yapmanıza olanak sağlıyor. Oyun henüz Android ve iOS için sunulmuş durumda. Fakat önümüzdeki günlerde Nintendo firmasının tasarladığı, kullanıcılara yakınlarda Pokémon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon GO Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak.

Pokemon GO Türkiye İçin Kullanıma Sunuldu mu?

Pokemon GO henüz Türkiye için mağazalarda kullanıma sunulmadı. 6 Temmuz tarihinde öncelikle Avustralya, ABD, Yeni Zellanda ve Japonya için kullanıcılara sunulan oyun önümüzde ki günlerde App Store ve Google Play Türkiye Marketlerinden kullanılabilir olacak. Pokemon GO oyununda bildiğiniz tüm karakterlerin yanısıra bilmediğim karakterlerde oyun içinde sunulacak.

Pokemın GO oyunu mağazalarda ücretsiz olarak satın alınabiliyor. Fakat karakterler, yetenekler, Pokemon Topları için uygulama içi alım aktif olacak.

Pokemon GO iOS iPhone ve iPad cihazlara nasıl yüklenir ?

Android kullanan kişiler işletim sisteminin kısıtlamaları olmadığı için APK dosyası ile oyunu akıllı cihazlarına yükleyebilmekteler. Fakat Apple için oyunu yükleme işlemleri biraz farklı.

iOS işletim sistemi kullanan iPhone ve iPad Akıllı cihazlarına Pokemın GO oyununu yüklemeniz için iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki Apple ID hesabını değiştirmek yada harici market uygulamalarını kullanmak.


Apple Store Pokemon GO Yükleme

Apple Store Türkiye mağazasında oyun kullanımda değil. O yüzden yeni bir Apple Hesabı oluşturun ve hesabın ülke konumunu Avustralya olarak seçin. Ardından iPhone ve iPad cihazınızda yeni oluşturmuş olduğunuz yabancı konumlu Apple adresini giriş yapın. Şimdi Apple Store ile Pokemon GO oyununu cihazınıza yüklemeniz mümkündür.


Harici Market ile Pokemon GO Yükleme

Apple cihazları kısıtlamalar nedeniyle her market uygulamasının kurulumunu cihazınıza gerçekleştiremezsiniz. AppCake, vShare harici market uygulamalarının iPhone Jailbreak yada UnJailbreak versiyonlarını bulabilirsiniz. Bu harici market uygulamaları ile iPhone yada iPad cihazınıza Pokemon GO yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER