Microsoft beklenen ayrılık açıklamasını yaptı

Microsoft beklenen ayrılık açıklamasını yaptı

Geçtiğimiz günlerde Microsoft markasının sahibi olan Bill Gates'in ayrılacağı ve Koronavirüs salgını için tedavilere yadım edeceği iddia edilmişti, Microsoft'tan yapılan açıklamada Gates'in sadece yönetimden ayrıldığı ve ilişkisinin kesilmediği söylendi.

156
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Microsoft markasının sahibi olan Bill Gates’in ayrılacağı ve Koronavirüs salgını için tedavilere yadım edeceği iddia edilmişti, Microsoft’tan yapılan açıklamada Gates’in sadece yönetimden ayrıldığı ve ilişkisinin kesilmediği söylendi.

ABD’nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft, şirketin kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates’in yönetimden ayrıldığını duyurdu. Gates ise açıklamasında, yönetim kurulundan ayrıldığını, şirket ile bağlantısını koparmadığını vurguladı.

Microsoft’tan yapılan açıklamada, Bill Gates’in küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi hayırsever önceliklere daha fazla zaman ayırmak için şirketin yönetim kurulundan ayrıldığı belirtildi.

Açıklamada, Gates’in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği kaydedildi.

Bill Gates: Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak

Microsoft’u 1975 yılında Paul Allen ile birlikte kuran Gates ise konuya ilişkin Linkedin hesabından paylaşımda bulundu.

Söz konusu paylaşımda Gates, Microsoft’un yanı sıra 2004’ten bu yana hizmet ettiği milyarder yatırımcı Warren Buffett’in Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılma kararı aldığını açıkladı.

Gates, “Microsoft ile ilgili olarak, yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmam anlamına gelmez. Microsoft her zaman hayatımın önemli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl fayda sağlayabileceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK