Elon Musk’tan koronavirüs konusunda üretim teklifi

Elon Musk’tan koronavirüs konusunda üretim teklifi

Wuhan kentinden yayılan koronavirüs salgını nedeniyle dünya üzerinde ölümler artarak devam ediyor, Tesla'nın ceosu Elon Musk salgınla mücadele konusunda suni solunum cihazı üreterebileceği konusunda ABD'li yetkililer ile görüştü.

145
0
PAYLAŞ

Wuhan kentinden yayılan koronavirüs salgını nedeniyle dünya üzerinde ölümler artarak devam ediyor, Tesla’nın ceosu Elon Musk salgınla mücadele konusunda suni solunum cihazı üreterebileceği konusunda ABD’li yetkililer ile görüştü.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için suni solunum cihazı üretmeyi teklif etti. Musk’ın teklifine ABD’den cevap geldi.
Elon Musk, koronavirüs için harekete geçti! ABD’den ilk tepki!

İhtiyaç duyan hastaneler için suni solunum cihazları yapabileceklerini ancak bu üretimin hemen mümkün olmadığını belirten Musk, ”Tesla ileri HVAC sistemlerine sahip arabalar üretiyor. SpaceX yaşam destek sistemleri olan uzay aracı yapıyor. Suni solunum cihazları zor değil ancak hemen üretilemez.” ifadesini kullandı.

MUSK’A JET CEVAP!

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ise Twitter’dan Musk’a cevap vererek New York’un suni solunum cihazlarına ihtiyaç duyduğunu ve teklifi kabul ettiğini belirtti.

De Blasio, ”New York City, satın alacak. Ülkemiz ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıya ve acilen suni solunum cihazlarına ihtiyacımız var. Önümüzdeki birkaç haftaya binlerce cihaza ihtiyaç duyulacak. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz ancak senin yardımına da açığız.” mesajı gönderdi.

Öte yandan ABD’de vaka sayısının en fazla olduğu New York’ta Vali Andrew Cuomo çalışanların yüzde 75’inin evden çalışması talimatını verdi.

New York’ta vaka sayısı 4 bini geçerken ülke genelinde ise 9 bin 415 kişi koronavirüsten etkilendi, 150 kişi hayatını kaybetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK