2017 Yılında En Çok Hangi Telefonlar Satıldı?

0
67 views

Geride bıraktığımız 2017 yılında her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yılın “en çok” listeleri yapılmaya devam ediliyor. Rekabetin her geçen gün attığı akıllı cihaz pazarında ise 2017 yılının en çok satılan cihazları açıklandı.

2017 yılında Apple ve Samsıng rekabeti devam ediyor. En çok satılan ilk 5 cihazla Apple’a ait iki cihaz, Samsung’a da ait iki cihaz bulunuyor. Fakat yapılan analizlere göre bu yıl 20.000 ünite daha az akıllı telefon satışı gerçekleşti.

Strategy Analytics’in 2017 yılının ilk çeyreğini baz alarak açıkladığı listede ilk 5 cihaz açıklandı. Üstün özellikleri ve 3D Touch özelliği ile kullanıcıların dikkatini çeken Apple iPhone 7 en çok satan cihaz oldu. Toplamda 16,9 milyon ünite ile iPhone 7 ilk sırada bulunuyor.

İkinci sırada ise çift kamera özelliği ve DXLR özellikli kamera; 5.5 inçlik ekranı ile kullanıcıların dikkatini çeken Apple iPhone 7 Plus ise toplamda 15.1 milyon satış ile listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Listenin 3.sırasında Samsung’un amiral gemisi Samsung Galaxy S8 yer alıyor. Sonsuz ekran özelliği, üstün kamera özellikleri ve kullanışlılığı ile Apple’a karşı en büyük rakip olan Galaxy S8 10.2 milyon ünite satış gerçekleştirildi.

Listenin 4.sırasında Galaxy S8‘in ekran ebatının büyütülmüş hali Galaxy S8+ yer alıyor. Samsung Galaxy S8+ toplamda 9 milyon satış gerçekleştirildi.

Listenin 5.sırasında ise fiyat/performans cihazları ile dikkat çeken Çinli akıllı cihaz üreticisi Xiaomi yer alıyor. Xiaomi’nin Redmi 4A modeli tam 5.5 milyon ünite satarak listenin son sırasında kendine yer buluyor. Redmi 4A’nın bu listede kendine yer bulabilmesinde, düşük fiyatına rağmen sunmuş olduğu performans büyük etkili oldu.

 

CEVAP VER