CHP kurultayına 10 bin davetli

0
25 views

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, anamuhalefet partisi, Ankara  Spor Salonu’nda yapacağı “adalet ve cesaret” ana temalı büyük kurultay için  hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı.

Ses, ışık ve sahneyle ilgili çalışmaların sürdüğü salonun orta  bölümüne, bin 266 delegenin oturması için yer ayrıldı.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, CHP’nin bugüne kadarki  genel başkanlarının fotoğraflarının asıldığı salonda, partililere Türk bayrağı ve  parti flamaları dağıtılacak.

Ağırlıklı olarak mavi rengin kullanılacağı kurultayı, yaklaşık bin  basın mensubunun izlemesi bekleniyor. Bu kapsamda, basın mensuplarının çalışması  için geniş bir yer ayıran CHP, kullanılacak teknik ekipman için de her türlü  altyapıyı hazırladı.

Kurultaya, sanatçılardan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu  temsilcilerine, büyükelçilerden eski siyasilere kadar 10 binin üzerinde kişi  davet edildi. Davet gönderilenler arasında bazı sürpriz isimlerin de olduğu  belirtildi.

İŞİTME ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ

CHP’nin “iktidara hazırlık kurultayı” olarak gördüğü kurultayda,  engelliler de unutulmadı. Kurultayda konuşmalar, işitme engelliler için işaret  diline çevrilecek.

Farklı ülkelerden çok sayıda temsilcinin katılımının beklendiği  kurultayda, İngilizce tercüme de yapılacak.

Delegelerin Ankara’ya gelişinden konaklamasına kadar gerekli tüm  hazırlıkları tamamlayan CHP, dört otelle anlaşma yaptı.

10 BİN KUMANYA

Genel Başkan ve Parti Meclisinin (PM) belirleneceği, gece geç saatlere  kadar sürmesi beklenen kurultay için yaklaşık 10 bin kumanya hazırlandı.

Yaklaşık 600 polis, 200 özel güvenlik görevlisi ve 200 partilinin  kurultayın güvenliği için görev alacağı salonda, il ve ilçe başkanlıklarından  belirlenen gençler de çalışmaların düzenli bir şekilde yapılmasında görev  yapacak.

 

CEVAP VER