Ünlülerden ‘Kudüs’ Tepkisi Büyüyor!

0
107 views

Ünlülerde Kudüs tepkisi büyümeye devam ediyor. Müslümanlar tarafından ilk kıble olarak kabul edilen ve kutsal bir olan Mescid-i Aksa‘nın da içerisinde bulunduğu Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan eden devletlere her kesimden tepki geliyor.

Bilindiği üzere ABD Başkanı Donald Trump, Filistin’in işgal altındaki topraklarında yer alan, Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın da bulunduğu bölgeyi İsrail’in başkenti olarak kabul edeceğini açıklamıştı. Olayın ardından bir açıklama da Netanyahu gelmiş; aynı kararı alacak diğer ülkelerle de temas halinde olduklarını söylerek; birçok diğer ülkenin de elçiliklerini Kudüs’e taşıyacağını iddia etmişti.

Ünlü sanatçı Yıldız Tilbe, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Köpeklerin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı. Kudüs konusunda Allah’ın dediği olur, olmuştur ve olacaktır. Kudüs de yeryüzü de içindekilerle beraber Allah’ındır. Kur’an ve ayetler kıyamete kadar olacakları söylemiş, içinde bunlarda var. Yolları Cehenneme kadar açık, ordan sonrası yok” ifadelerini kullandı.

Tilbe’nin sanatçı duyarlılığı büyük takdir toplarken, açıklamaları binlerce kez paylaşıldı ve beğeni aldı.

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul etmesine sessiz kalınmamasını isteyerek, “Ey Müslüman Alemi uyan” dedi.

Instagram hesabından “Uyuma, Aksa’ya sahip çık” yazılı bir görsel paylaşan İbrahim Tatlıses, “Ey Müslüman Alemi uyan!!! Bu Kabe senin, kimselere verme, Kudüs’e sahip çık…!!!” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER