Milli Piyango Yılbaşı Bilet İkramiye Sorgulama Ekranı – MPİ millipiyango.gov.tr

0
2.912 views

Büyük gün geldi çattı. Bugün 31 Aralık 2017… Yılın son gününde hazırlıklar yapıldı. Herkes yeni yıla girmenin heyecanını yaşıyor. Herkes sevdikleri ile birlikte planlar yapmaya hazırlandı. Artık yeni yıla girmemize son saatler kaldı.

Şüphesiz yeni yılda da en çok merak edilen konu Milli Piyango Yılbaşı çekişişi. Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nin heyecanı devam ederken biletlerin tamamı bitmiş durumda. 61 milyon TL’lik büyük ikramiyenin dağıtılacağı çekilişte ile toplamda 349 milyon 243 bin liralık ikramiye dağıtılacak.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞ BİLET SORGULAMA EKRANI – MPİ 

(Sonuçlar açıklandığı anda resmi sayfa olan mpi.gov.tr’de aktif olacaktır.)

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi ilk sonuçları açıklanmaya başladı. Canlı yayınla yapılan Ankara’da çekilişi yapılan milli piyango çekilişi için amorti numaraları belli oldu. 4 ve 6 amorti numaraları oldu. Bilet numaralarının son hanesi 4 ve 6 olanlar bilet ücretleri geri iade alabilecek.

61 MİLYON TL KAZANAN NUMARA

9794035

61 Milyon T Lkazanan bilet çeyrek bilet oldu. Büyük ikramiye biletlerinin İstanbul, Samsun, KKTC ve Antalya’dan olduğu açıklandı.

500 BİN TL KAZANAN NUMARA

4136086

500 bin TL kazanan bilet çeyrek bilet oldu. Biletlerin İstanbul, İstanbul, İstanbul ve Antalya’dan olduğu açıklandı.

1 MİLYON TL KAZANAN NUMARA

8757022

1 milyon TL kazanan bilet çeyrek bilet oldu. Biletler, İstanbul, İstanbul, Gaziantep, Ankara çıktı.

2 MİLYON TL KAZANAN NUMARA

9201621

2 milyon TL kazanan bilet yarım bilet oldu. Biletler, İstanbul ve Diyarbakır’a çıktı.

5 MİLYON TL KAZANAN NUMARA

2551923

5 milyon TL kazanan bilet çeyrek bilet oldu. Biletler, İstanbul, İstanbul, İzmir, İstanbul’a çıktı.

10 MİLYON TL KAZANAN NUMARA

0798081

10 milyon TL kazanan bilet çeyrek bilet oldu. Biletler, İstanbul, İstanbul, İzmir, Ankara’ya çıktı.

Bu gece yani yılbaşı gecesi çekilecek olan 2018 Milli Piyango Yılbaşı ikramiyesi için bastırılan yaklaşık 600 milyon liralık biletin tamamı tükenmiş bulunmakta. Bugün satışları sona eren biletlerin çekiliş sonuçları ise şimdiden merakla bekleniyor. Milli Piyango Yılbaşı biletlerinin tamamının satılması halinde ise 349 milyon 243 bin liralık ikramiye dağıtılacak. Eğer tüm biletler satılırsa çekilişten hazinenin kasasına 149 milyon lira girmiş olacak. Bu çekilişle sadece hazine değil; bir çok kamu kuruluşu da gelir sağlayacak.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ BÜYÜK İKRAMİYELERİ

Yapıacak olan Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinde dağıtılacak olan 349 Milyon TL’nin 61 milyon TL’si büyük ikramiye olarak dağıtılacak. Çekilişin düiğer büyük ikramiyeleri ise;

1 adet 10 milyon TL,
2 adet 5 milyon TL,
1 adet 2 milyon TL,
1 adet 1 milyon TL ve
1 adet 500 bin TL olacak.

DİĞER MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ İKRAMİYELER

Milli Piyango İdaresi, yılbaşı özel çekilişinde diğer ikramiye dağılımları ise şu şekilde;
20 adet 100 bin lira,
30 adet 50 bin lira,
50 adet 10 bin lira,
100 adet 5 bin lira,
200 adet 3 bin lira,
300 adet 2 bin lira
500 adet de bin lira
bin adet 500 lira,
8 bin adet 400 lira,
40 bin adet 300 lira,
200 bin adet 200 lira,
700 bin adet 120 lira dağıtılacak.

Umudunu piyangoya bağlayanların 2 milyonu, yılbaşı gecesi amortiyle yetinecek. 61 milyon liralık büyük ikramiyeyi kıl payı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 61 bin lira ödenecek.

BİLET İKRAMİYESİ NE KADAR SÜREDE ALINIR ?

Her Milli Piyango çekilişinde de olduğu gibi çekilişler canlı olarak idarenin internet sayfası üzerinden yapılacak. MPİ yetkilileri, noter huzurunda yapılan çekilişlerle sonuçları belirleyecek. Sonuçlar www.mpi.gov.tr ve www.millipiyango.gov.tr üzerinden anlık olarak yayınlanacak.

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BİLET SORGULARI NASIL YAPILACAK ?

Bilet sahipleri 31 Aralık gecesi yapılacak olan çekilişin ardından sonuçlar yaklaşık 2-3 saat içerisinde sisteme yüklenmesi beklenir. Sonuçların sisteme yüklenmesinin ardından www.mpi.gov.tr ve www.millipiyango.gov.tr üzerinden bilet numaraları girilerek çıkan ikramiyenin sonucu öğrenilebilir.

MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ NEREDE VE NASIL BASILIYOR?

Milli Piyango biletlerinin basımı T.C. Merkez Bankası’nın Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtlarına güvenlik koşulları altında yapılmaktadır. Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri Türk Parasını Koruma yasasının güvencesi altındadır.

MİLLİ PİYANGO BİLETİ SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir.
Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir.
Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.
Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.
Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.
18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

İkramiye kazanılması sonrası tüm şans oyun biletlerinin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Milli Piyango oyununda bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi, çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.

Hemen-Kazan oyununda İdare Şubeleri, başbayiler ve bayilerce bilet ikramiye ödenebilmesi için; bu Yönetmelik hükümlerine ve bilette belirtilen kurallara göre ikramiye isabet olması ve seri numarası itibariyle kendini ibraz eder durumda bulunması, kazınmayacağına dair üzerinde ihtar yazılı bulunan kısmının kazınmamış olması, kazınmış olan kısımda bulunan rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerlerinin yırtılmamış, delinmemiş ve tahrif edilmemiş olması, biletin iptal edilmemiş ve en son ikramiye ödeme tarihinin geçmemiş bulunması şarttır.
Bilette belirtilen kurallara göre ikramiye bulunmayan, seri numarası ve ikramiye kontrol numarası itibariyle kendini ibraz edemeyen, kazınmış olan kısımda bulunan rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerleri yırtılmış, delinmiş, sahte yada tahrif edilmiş olan veya kazınmayacağına dair üzerinde ihtar yazılı kısmı kazınmış olan yahut ikramiye ödeme süresi geçmiş, iptal edilmiş veya ikramiyesi ödendiğine dair ibare bulunan biletlere ikramiye ödenmez.

Sayısal Oyunların biletlerinde, sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Yırtılmış Milli Piyango oyunlarına ait biletler konusunda neler yapılmalı?

Milli Piyango oyununda ikramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir.

Hemen-Kazan oyununda ikramiyeleri gösteren kısımdan ya da başka yerinden yırtılmış ikramiyeli biletlerin satış şubelerimize ibrazı halinde, peşin ödenen ikramiyelerin üzerindeki iki adet ikramiyenin ödenip ödenmeyeceğine, yapılacak inceleme ve araştırma sonucuna göre satış şubelerimizce, bunun üstündeki ikramiyelerde ise ödeme yapılıp yapılmayacağına, yapılacak inceleme ve araştırmaya göre Genel Müdürlükçe karar verilir. Talihliler tarafından doğrudan Genel Müdürlüğe gönderilen diğer biletlerde de Genel Müdürlükçe karar verilir.

Sayısal oyunlarının biletlerinde ise yırtık bilete ikramiye ödenmez. Ancak çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl ikramiye ödenme süresi içinde ikramiye isabet eden numaralara veya barkod ve bilet güvenlik numarası üzerinden yırtılmış veya kopmuş olan biletlere ikramiye ödenebilmesine, bu biletlerin hamili tarafından ibrazını müteakiben yapılacak veya yaptırılacak inceleme ve araştırmadan sonra Milli Piyango İdaresince karar verilir.

CEVAP VER