Meteoroloji’den Türkiye Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yoğun kar yağışı uyarısı geldi. Sivas, Kayseri, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir'de; kar yağışı ve soğuk havanın beklendiği belirtildi.

0
58 views

Aralık ayına girdiğimiz şu günlerde Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yoğun kar yağışı uyarısı geldi. Sivas, Kayseri, Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir’de; kar yağışı ve soğuk havanın beklendiği belirtildi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir ve Kırşehir, yarın soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı. Yağmur şeklinde başlayacak olan yağışlar akşam saatlerinden sonra yağmur ve kara dönüşmesi bekleniyor.

Çarşamba günü akşam saatlerine değin süreceği yağışların bu zamandan sonra 12 ile 16 derece azalması bekleniyor. Meteoroloji soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek buzlanma, don olayı, görüş mesafesinde daralma ve ulaşımda aksama olaylarına karşı vatandaşlarımızın tedbirli olması isteniyor.

BOLU’DA 20-50 CM KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji ayrıca Bolu’da yoğun kar yağışlarının beklendiğini açıkladı. Bu akşam saatlerinde yağmur ile birlikte başlayacak yağışların Çarşamba akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Bolu şehir merkezlerinde 10-20 cm, yüksek kesimlerde 20-50 cm kar örtüsü bekleniyor.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE ZAMAN GELİYOR

Hava sıcaklıklarının bugün öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuvvetlenmesiyle hızla soğuyarak 10 derecelerin altına gerilemesi bekleniyor. İstanbul’da salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının hızla düşmesi, gece saatlerinden itibaren ise karla karışık yağmur yağması bekleniyor.

TÜRKİYE’DE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

5 Aralık 2017 Salı Hava Durumu

6 Aralık 2017 Çarşamba Hava Durumu

7 Aralık 2017 Perşembe Hava Durumu

8 Aralık 2017 Cuma Hava Durumu

9 Aralık 2017 Cumartesi Hava Durumu

CEVAP VER