Filtre Kahve Nasıl Üretilmektedir?

Filtre Kahve Nasıl Üretilmektedir?

 Filtre kahve çeşitleri, kullanıldığı her mekana göre farklı şekilde üretilen kahve türlerindendir.

84
0
PAYLAŞ

 Filtre kahve çeşitleri, kullanıldığı her mekana göre farklı şekilde üretilen kahve türlerindendir. Öyle ki her mekanın filtre kahve öğütme metotları bile farklıdır. Fakat genel olarak en uygun metot ile öğütülmüş kahve ürünleri, sıcak suyun içerisine atılarak yavaş yavaş demlenmesi ile elde edilir. Kahve çeşidine filtre denmesinin nedeni, çekirdeklerin posasının metal veya kağıt bir hazne üzerinden süzülmesi ve bu şekilde demlenmeye hazır hale getirilmesidir. Bu çekim işlemi toplu olarak yapılır ve elde edilen her ürün, demlenerek müşteriye sunulur. Uzun saatler boyunca çekilmesinin neticesinde berrak ve akışkan bir hal alır. Sizde en kaliteli işlemlerle öğütülmüş olan çekirdek filtre kahve çeşitlerini denemek istiyorsanız Gespetto kahve dünyasını tercih edebilirsiniz.

 Filtre Kahvenin Bulunuşu

İlk olarak Almanya’da ortaya çıkmış olan filtre kahve, ülke çapında büyük sükse yaptıktan sonra tüm dünyaya yayılarak popülerliğini arttırmıştır. 36 yaşında bu kahve çeşidini icat etmiş olan Melitta Bentz, kahve içerken ağzına telve tadı gelmesini istemediği için bu tarzı geliştirdiğini ifade etmiştir. 1950’li yıllardan sonra Anadolu topraklarına giriş yapmış olan filtre kahve, insanlarımız tarafından çok sevilmiş ve yöresel filtre kahve olarak yıllardır tüketilmektedir.

Gespetto firması olarak sizlere tüm kahve çeşitlerini en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Online alışveriş imkânı ile tüm kahve çeşitlerimizi en hızlı ve kolay şekilde satın alabilirsiniz.

İsterseniz evlerinizde kullanmak üzere küçük gramajlarda olan ürünlerimizden satın alabilirsiniz. İsterseniz de cafe ve işyerleriniz için toplu kahve alımı yapabilirsiniz. Böylelikle en uygun fiyatlarla en kaliteli ve lezzetli kahvelerimiz mekânlarınızı şenlendirmiş olur. Siparişini oluşturduğunuz tüm kahve çeşitlerimiz hızlı ve güvenilir kargo ile adreslerinize kadar teslim edilmektedir. Sizlerde gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK