Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu!

81
0
PAYLAŞ
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu!
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, gündeme dair açıklamalarda bulundu!

NTV’de %100 Futbol programına konuk olan Çebi, açıklamalarda bulundu.

“BEŞİKTAŞLILIK, MÜTEVAZIDIR”

Beşiktaş’ın tarihi yardım kampanyası ile sözlerine başlayan Çebi, “Metin, Ali, Feyyaz sembol bizim için. Onlar gibi başka değerli oyuncularımız da var. Beşiktaşlı bir duruş derler. Bu duruşun içinde mütevazılık vardır. Beşiktaşlılık mütevazıdır, hoşgörülüktür. Dolayısıyla anlamlı ve duygu yüklü bir camiadır. Ekonomik sıkıntılardan dolayı başlatılan yardım kampanyası camiaya bir start verecektir, başlangıç olacaktır. Neyin başlangıcı olacaktır? Öze dönüş için mecburuz. Adamın geliri iki, harcaması on. Bunun için tek bir çaremiz var gelir ve gideri dengelemek” dedi.

“İNDİRİM İSTEDİK”

Ahmet Nur Çebi, “Oyuncularla oturduk konuştuk ve indirim yapmalarını istedik. Kalacak oyuncular var, yüksek maaş alan oyuncular var. Bunların hepsini sezon bitiminde değerlendireceğiz.” dedi.

“UEFA’YI HALLETTİK”

Gelecek sezon ile ilgili Çebi; “UEFA’ya gitmeme gibi bir durum söz konusu değil. UEFA’dan kağıdı aldık. Temiz kağıdını hallettik” dedi.

“BEDAVAYA EKMEK YOK”

Ahmet Nur Çebi, “Bedavaya ekmek yok, iyi scout bulacaksın, iyi futbolcu getirecek. İyi sözleşmeler yapacaksın, iyi hocalar bulacaksın. Başkanların, yöneticilerin işi bu” açıklamasını yaptı.

“GİDECEK 3-5 FUTBOLCU VAR”

Ahmet Nur Çebi, “Gidecek 3-5 futbolcu var. Belki de onlarla anlaşacağız. Bizim için değerleri var sonuçta. Bakacağız. Onun dışında devam eden yüksek maaşlı kontratlar var. O önemli. Biz anlayış beklediğimizi söyledik ve sezon sonuna bıraktık. dedi.

“KISA SÜREDE İKİ YÜZ BİN SMS OLDU”

Ahmet Nur Çebi, “Sms desteği şu an iyi gidiyor, çok kısa sürede iki yüz bin Sms oldu. Bu desteğin aynı şekilde devam etmesini istiyoruz.Çok kıymetli iş adamlarımız var, onların da desteklerini göreceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“TEK BİR ÇAREMİZ VAR”

Ahmet Nur Çebi, “Tek bir çaremiz var. Gelirimizi giderimizi dengelemek zorundayız. Bunu yaparken, başarılı bir sportif faaliyet göstermenin tek bir yolu hocalarınız, eğitimcileriniz, ahlaklı yetiştireceğiniz sporcular ve tabii ki onlara vereceğiniz emek de önemli.” dedi.

“YURTDIŞINDAN PAHALI FUTBOLCULARI…”

Ahmet Nur Çebi, “Altyapıda çocukları oraya koyuyorsunuz, emek vermiyorsunuz, kişilik kazandırmıyorsunuz ve Beşiktaş’ın ne olduğunu anlatmıyorsunuz ve bu boşa çekilen kürek oluyor. Ondan sonra çıkıyorsunuz yurtdışından pahalı futbolcuları özel jetlere bindirerek getiriyorsunuz. açıklamasını yaptı.

“BASKETBOL ALANINDA YARIŞMACI OLMAK İSTEMİYORUM”

Ahmet Nur Çebi, “Amatör şubelerde her yıl 50 milyon lira açık veriyoruz…Basketbolda altyapıdan gençlerle mücadele etmek istiyoruz. Ben bu alanlarda yarışmacı olmak istemiyorum.” dedi.

“HESAP SORABİLECEK”

Ahmet Nur Çebi, “Beşiktaş bundan sonra eski yönetimlere hesap sorabilecek. Benden sonraki yönetim de bana hesap sorabilecek. Bundan sonra Beşiktaş’ta çok şey değişecek. Bağımsız bir Beşiktaş istiyorum.” dedi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK