Bakanın ‘pamuk koyundan elde edilir’ gafı tartışma yarattı

Bakanın ‘pamuk koyundan elde edilir’ gafı tartışma yarattı

66
0
PAYLAŞ
Bakanın 'pamuk koyundan elde edilir' gafı tartışma yarattı
Bakanın 'pamuk koyundan elde edilir' gafı tartışma yarattı

Singapur’un dış ticarete olan bağımlılığını açıklamak isteyen Ticaret ve Endüstri Bakanı Chan Chun Sing’in yaptığı bir gaf sosyal medyanın bir numaralı gündemi oldu.

Koronavirüs salgınıyla birlikte adeta demirbaş haline gelen maskeleri örnek veren Sing, bunların, Singapur’un kendi kendine üretemediği pek çok bileşenden yapıldığını söyledi. Kumaşı ima eden Bakan, “Singapur’da pamuk üretmek için çok fazla koyunumuz yok” dedi.

Sing’in açıklamaları bir anda sosyal medyanın gündemi oldu. Pek çok Singapurlu bakanla dalga geçerken, bir kullanıcı da hatırlamak için çocuk tekerlemelerini yeniden gözden geçirmesi önerisinde bulundu.

“Don’t have many sheep to produce cotton”: Singapore minister’s gaffe https://t.co/lxMiJ20j6h pic.twitter.com/NFNmPJwQ1V

— NDTV (@ndtv) June 1, 2020

Yaptığı hatanın kısa sürede farkına varan Chan Chun Sing, durumuna bir hayli güldüğünü belirtse de uyarıda bulunmayı da ihmal etmedi. Sing, “Videoyu izleyen herkese, özellikle de çocuklara; pamuk kesinlikle koyunlardan gelmiyor, pamuk fidanlarından geliyor” dedi.

Sing’in espriyle karışık yaptığı “Biraz uyumalıyım” şeklindeki yorumuna ise bir sosyal medya kullanıcısı “Koyun saymanın yardımcı olduğunu duydum” karşılığını verdi.

Chan Chun Sing, daha önce de yaptığı bir gafla ülke gündemine gelmişti. Şubat ayında ticaret odası temsilcileriyle kapalı kapılar ardında yapılan bir toplantıdan sızdırılan bilgiye göre Sing, salgın paniğiyle marketlere koşarak alışveriş yapanların ‘salak gibi davrandıklarını’ söyledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK