AB liderleri Erdoğan ile Brüksel’de bir araya gelecek

AB liderleri Erdoğan ile Brüksel’de bir araya gelecek

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyon Başkanı Leyen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile göç, güvenlik, istikrar ve Suriye krizi gibi meseleleri görüşmek üzere bugün saat 20.00'de Brüksel’de bir araya gelecekleri öğrenildi.

112
0
PAYLAŞ

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyon Başkanı Leyen’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile göç, güvenlik, istikrar ve Suriye krizi gibi meseleleri görüşmek üzere bugün saat 20.00’de Brüksel’de bir araya gelecekleri öğrenildi.

AB Konseyi Başkanı sözcüsü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen’in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile göç, güvenlik, istikrar ve Suriye krizi gibi meseleleri görüşmek üzere bugün Brüksel’de bir zirve gerçekleştireceklerini duyurdu.

Açıklamada, “AB Konseyi Başkanı ve AB Komisyon Başkanı Türkiye Cumhurbaşkanı ile göç, güvenlik, bölgedeki istikrar ve Suriye krizi dahil olmak üzere AB ve Türkiye arasındaki meseleleri görüşmek üzere pazartesi günü saat 18.00’de (TSİ 20.00) Brüksel’de bir araya gelecek” ifadeleri yer aldı.

Türkiye, İdlib’deki gerilimin tırmanmasının ardından mülteci ve sığınmacı akınlarını daha fazla tutamayacağını açıklayarak, AB’ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama kararı aldı.

Bunun üzerine binlerce sığınmacı Yunanistan sınırına akın etti. Sınır bölgesinde yüzlerce polis ve güvenlik görevlisi bulunuyor, Yunan ordu birlikleri de görev başında.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK