Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

0
50 views

Anlık mesajlaşma uygulamalarının en çok kullanılanlarından olan WhatsApp 2015 yılının başında duyurduğu Whatsapp Web özelliğini tüm platformlarda kullanıma açtı. Peki bu uygulama iOS ve Android platformlar için nasıl kullanılıyor?

Cep telefonlarında SMS kullanım oranlarının düştüğü son günlerde internet üzerinden iletişimi sağlayan anlık mesajlaşma uygulamaları artık daha çok tercih edilmeye başlandı. Şüphesiz ki bu uygulamaların başında ise Whatsapp yer alıyor.

Facebook’a devrinin ardından yeniliklerine devam eden WhatsApp uygulaması 2015 yılının başında Android platformu için duyurduğu WhatsApp Web özelliği artık iOS mobil işletim sistemi ile de uyumlu hale geldi. Güvenlik sorunları nedeniyle ertelenen iOS için WhatsApp Web artık kullanılabilir durumda.

WhatsApp Web Özelliği Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bilgisayarınızda Chrome tarayıcısının yüklü olması gerekmektedir. Mozilla Firefox, Opera Browser, Safari, Microsof Edge gibi diğer tarayıcılar için eklentiler veya farklı yollar bulunsa da güvenilirliliği ve kullanılabilirliği tartışılır.

Ardından iOS, Android, Symbian S60, BlackBerry ya da Windows Phone uyumlu cihazınızda WhatsApp uygulamasının son güncel sürümü yüklü olması gerekmektedir. Aksi takdirde Samsung’un yeni işletim sistemi olan Tizen veya Firefox OS gibi cihazlarda bu uygulamayı kullanamazsınız.

WhatsApp Web Etkinleştirme Aşamaları

1 – Google Chrome tarayıcısını bilgisayarınızda açınız.

2 – Tarayıcınızın adres satırına https://web.whatsapp.com’u girerek WhatsApp Web’in sitesine gidin.

3 – Telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar’a giriş yapın.

4 – Ayarlar da WhatsApp Web seçeneğine tıklayın ve tarayıcınızda bulunan barkodu telefonunuzda ki WhatsApp Web uygulamasına taratın.

Artık telefonunuz ile WhatsApp Web senkronize oldu. Fakat WhatsApp Web’i kullandığınız sürece telefonunuzun internet erişimini olması gerekir. Aksi takdirde bağlantınız kopacak ve WhatsApp Web’i kullanamayacaksınız.

CEVAP VER