Meteoroloji uyardı kar geliyor. İller

0
74 views

Yurt genelinde havaların oldukça soğuduğu herkes tarafından gözlemleniyor. Meteorolojiden gelen son habere göre yurt genelinde kar yağışı gözlemlenmeye başlandı. Yağışların Karadeniz kıyı kesimlerinden oldukça yoğun olarak gözlemlendiği görülüyor. Bunun yanında Marmara’nın doğusunda yağmur ve sağanak yağışlar gözlemlendi. Yurdun geri kalanında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son değerlendirmelere göre; yurdumuzun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer az ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, iç Anadolu’nın kuzey doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Kütahya, Eskişehir ve Elazığ çevreleri ile Ankara yoğun yaşılı olarak tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde hızlı bir düşüş yaşadığı gözleniyor. Yurdun doğu kesimlerinde 2 ila 8 derece azalacağı, marmara bölgesinin batı ve Ege kıyıları’nda 1 ila 5 derece artacağı söylendi, geri kalan bölgelerde ise sıcaklık düşüşleri gözlemlenecek.

Bazı illerimizde beklenen günün en yüksek sıcaklıkları şöyle:

Ankara: Yağışlı

İstanbul: Sağnak Yağışlı

İzmir: Bulutlu

Bursa: Parçalı bulutlu

Adana : Bulutlu

Antalya : Az bulutlu

Samsun : Yağışlı

CEVAP VER