‘Bana virüs bulaştırdın’ deyip öldürdüğü doktor kız arkadaşının korona testi negatif çıktı

‘Bana virüs bulaştırdın’ deyip öldürdüğü doktor kız arkadaşının korona testi negatif çıktı

95
0
PAYLAŞ

İtalya’da Antonio De Pace adlı erkek bir hemşire, doktorluk yapan kız arkadaşı Lorena Quaranta’yı kendisine koronavirüs bulaştırdığını öne sürerek öldürdü. Ancak öldürdüğü kızda ve kendisinde yapılan testlerde, virüse rastlanılmadı.

İtalya, Çin’de ortaya çıkarak hızla yayılan ve dünya genelinde 1 milyondan fazla kişiye bulaşan ölümcül korona virüs nedeniyle en çok can kaybı yaşayan ülke konumundayken bu kez gelen bir cinayet haberiyle sarsıldı. Sicilya bölgesi Messina kentindeki bir hastanede hemşirelik yapan 28 yaşındaki Antonoi De Pace adlı bir erkek, aynı hastanede görev yapan doktor kız arkadaşı Lorena Quaranta’yı kendisine koronavirüs bulaştırdığı gerekçesiyle boğarak öldürdü.

İKİSİNDE DE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLMEDİ

Koronavirüsüyle mücadele eden ve hastanede görev yapan doktor kız arkadaşını öldüren Pace, cinayetin ardından polisi aradı. 27 yaşındaki Quaranta’nın cansız bedenini evde bulan polis, Pace’in de bileğinde kesikler olduğunu ve intihar etmeye çalıştığını ifade etti. Yapılan incelemelerin ardından Pace ve öldürdüğü doktor kız arkadaşı Quaranta, görev yaptıkları hastaneye götürüldü. Meslektaşları tarafından yapılan testler sonucu ikisinde de koronavirüsüne rastlanmadığı açıklandı.

Savcıya ifade veren Pace, “Onu bana koronavirüsü bulaştırdığı için öldürdüm” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK